Dzięki możliwości oglądania bajek w wersji oryginalnej z polskimi napisami mali widzowie MiniMini+ będą oswajać się z językiem obcym, nauczą się wielu nowych słówek i zwrotów, utrwalą te, które już znają, osłuchają się z poprawną wymową, a także nabiorą swobody i pewności w posługiwaniu się językiem obcym w przyszłości. Udogodnienie to pozwoli także na odbiór treści przez dzieci niesłyszące i niedosłyszące – oprócz bajek z tłumaczeniem migowym pojawią się te z podpisami.
- Wprowadzenie na antenę MiniMini+ trzech tytułów z możliwością oglądania ich w wersji oryginalnej z polskimi napisami to projekt pilotażowy w kanałach dziecięcych, ale chcemy go kontynuować. Kolejny serial w języku angielskim planujemy na lipiec i będzie to „Stacyjkowo” - mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych Platformy nc+.
„Tupcio Chrupcio” i „Duzersi” to animacje, które miały polską premierę w marcu 2015 roku. Pierwsza z nich powstała w oparciu o zananą na całym świecie serię książeczek. Jej celem jest oswajanie najmłodszych z sytuacjami, z jakimi spotykają się na co dzień, przekazywanie pozytywnych wzorców zachowań oraz uczenie samodzielności. Dzięki serialowi maluchy przekonają się m.in., że samodzielne jedzenie posiłków jest całkiem łatwe, spanie we własnym łóżku nie jest wcale straszne, chodzenie do przedszkola to fajna przygoda, a posiadanie młodszego rodzeństwa jest naprawdę przyjemne. Druga opowiada o zielonych, uroczych, pełnych entuzjazmu, energii i pomysłów istotach, które pokazują małym widzom, że zrealizowanie każdego pomysłu jest możliwe – należy tylko wszystko dokładnie zaplanować i skonsultować z osobą starszą i bardziej doświadczoną. Duzersi to postaci stworzone przez twórców „Ulcy Sezamkowej” i pierwotnie występowali jako postacie drugoplanowe we „Fraglesach” niezwykle popularnej w latach 80-ych produkcji.
Serial „Peg+Kot”, czyli lekcje matematyki na wesoło, zdobył w 2014 roku trzy nagrody Emmy, w tym za najlepszy program animowany skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Główna bohaterka i jej kot o imieniu Kot przekonają, że matematyka to bardzo interesująca, całkiem łatwa i do tego zabawna nauka.